13 yaşındaki çocuk bilgisayar başında oturarak ayda 300.000 TL kazanıyor! Peki bunu nasıl yapıyor?

Son günlerde sosyal medyada sıklıkla karşımıza çıkan bir çocuk var. Utku Aras. Utku henüz 13 yaşında. Fakat bu yaşına rağmen ayda 300.000 TL’den fazla para kazanıyor.

İşin güzel yanı ise Utku’nun bunları yaparken okulunu ve derslerini ihmal etmemesi. Peki Utku sadece bilgisayar başında oturarak ayda 300.000 TL’den fazla nasıl para kazanabiliyor?

Malum günümüzde en popüler iş modeli, sosyal medya ya da internet üzerinden para kazanmak. Hatta bu pek çok kişinin hayalindeki meslek diyebiliriz.

Kolay para kazanma denilince aklınıza pek çok şey gelebilir. Hatta ilk olarak sosyal medya fenomenliği ya da TikTok’ta saçma videolar çekerek bu paraların kazanıldığını düşünebilirsiniz. Lakin çok daha fazlası var.

Evet, TikTok’da saçma sapan içeriklerle yüzbinlerce TL kazanmak mümkün. Lakin bu durum sizi ve sizi sevenleri üzebilir. Bunun yerine bilgisayar başında vakit geçirerek de hatırı sayılır işler yapmak mümkün.

Peki Utku hem okulunu sürdürerek, hem de bilgisayar başında oturarak nasıl bu kadar çok para kazanabiliyor.

Çünkü Utku pek çok düzenleme uygulamasına sahip. Bu düzenleme uygulamaları ile videolar ve fotoğraflar montajlayan Utku, taleplere yetişemediğini söylüyor.

Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Utku aylık gelirinin şimdiden 8.500 euro’yu geçtiğini (Yaklaşık 300.000 TL) ve önümüzdeki süreçte gelirlini daha da arttıracağını belirtiyor.

Utku, kendi yaşıtlarının da boş zamanlarında video ve fotoğraf uygulama programlarını öğrenerek, kendi eğitimleri için ihtiyaç duyacakları parayı rahatlıkla kazanabileceklerini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x