İBB kentsel dönüşümde sınıfta kaldı Bağcılar Belediyesi fark attı!

Bağcılar Belediye Başkanı ve başkan adayı Abdullah Özdemir, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleşen lansman toplantısında Özdemir, çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

Özdemir’in, Bağcılar’a denize getireceği Kilyos Sahili’ndeki projesi, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu tatile göndereceklerine yönelik söylediği sözler, gençlere umut aşılayan cümleleri ve Murat Kurum’a verilen sözü dikkat çekti.

İşte o açıklamalar:

“SİZİ HEP BİRLİKTE TATİLE GÖNDERECEĞİZ”

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek ulaşım master planının UKM kararlarını aldık. Bir yıldır yazıyoruz. ‘Hadi girişelim’, ‘Hadi buraları yapalım’. Alt yapıya gönderin, üst yapıya gönderin, yol bakıma gönderin derken şu anda da diyorlar ki, ‘Bize seçime kadar dokunmayın.’ Kıymetli Bağcılarlı hemşehrilerim, biz de buradan diyoruz ki, ‘Artık seçimden sonra size dokunmamıza gerek kalmayacak sizi hep beraber, hep birlikte tatile göndereceğiz.”

BAĞCILAR’A DENİZİ GETİRİYORUZ

“Sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Bu dönem Bağcılar’ımıza denizi getiriyoruz. Bağcılar’ımızı denizle buluşturuyoruz. İnşallah bakanlıklarımızla birlikte yapmış olduğumuz çalışmalarımızın neticesinde Kilyos bölgesinde yeni bir sahili Bağcılar’ımıza, İstanbul’a kazandırıyoruz. Bağcılar’ımızın tüm fertlerine şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Burada hayata geçireceğimiz sosyal tesislerle Bağcılarlı hemşehrilerimize İnşallah güzel denizi armağan ediyoruz.”

ABDULLAH ÖZDEMİR, BAĞCILAR İÇİN YENİ DÖNEM PROJELERİNİ ANLATTI

Bağcılar Belediye Başkanı ve başkan adayı Abdullah Özdemir, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Eğitimden çevreye kadar 8 ayrı başlıktan oluşan projeler, toplumun her kesimine hitap ediyor. Heyecan ve coşkunun bir an olsun azalmadığı törende, Özdemir’in vaatleri ilçe sakinlerinden büyük alkış aldı.

Bağcılar Belediye Başkanı ve başkan adayı Abdullah Özdemir, 2024-2029 dönemi hayata geçireceği dev projeleri açıklamak amacıyla bir program düzenledi. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleşen lansman toplantısına yazılı ve görsel medya temsilcileri katıldı.

GENÇLER, ÖZDEMİR’İ COŞKUYLA KARŞILADI

Her yaştan ilçe sakini programın yapıldığı salonu doldurdu. Abdullah Özdemir, alana eşi ve çocuklarıyla birlikte geldi. Özdemir ailesi, alan girişinde gençler tarafından coşkuyla karşılandı. Yoğun katılımdan ve gösterilen ilgiden dolayı Özdemir, davetlilere teşekkürlerini iletti. Davetliler, Özdemir için sık sık slogan attı. Programa; AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti ve MHP MKYK üyeleri ile partililer katıldı.

22 AYLIK SÜREÇTE YAPTIKLARINI ANLATTI

Özdemir, belediye başkanlığı döneminde gençler için yaptığı E-Spor Merkezi’nden yaşlılar için hizmete sunduğu Vefahane Yaşam Merkezi’ne engelliler için açtığı Engelsiz Yüzme Havuzu’ndan ihtiyaç sahiplerine yönelik Sosyal Market’e kadar yaptığı çok sayıda hizmeti anlattı.

MECLİS ÜYESİ ADAYLARIN TANITIMI YAPILDI

Olimpik Spor Salonu’nda yeni meclis üyesi adayları da yerini aldı. Sahneye çıkan adayların tek tek tanıtımı yapıldı. Başkan Özdemir “Birlikte el ele vererek, ilçemizi en iyi noktaya taşıyacağız. Hayırlı olsun.” dedi.

PROJELERİNİ 8 AYRI BAŞLIK ALTINDA TOPLADI

Özdemir daha sonra da yeni dönemde yapacağı plan ve projelerini sinevizyon eşliğinde görsel sunumla anlattı. Özdemir’in 2024-2029 arası hayata geçireceği projeler, Eğitim-Kültür, Tesisler, Gençlik ve Spor, Engelliler, Ulaşım ve Altyapı, Park ve Yeşil Alanlar, Çevre ve Enerji ve Diğer Kurumlar’dan oluşan 8 başlıktan oluşuyor. Toplumun her kesimine hitap eden projelerde her mahalleye sosyal tesis, kültür merkezleri, kütüphaneler ve yeşil alan çalışmaları yer alıyor.

“SADECE BAĞCILAR DEĞİL İSTANBUL İÇİN DE ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Bir çocuğun bayram sabahına uyandığı günkü gibi çok heyecanlı olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Özdemir, “Çocukluğumuzdan bugüne acı tatlı tüm izlerini sokaklarında bıraktığımız ilçemizin, Başkanı ve adayı olarak karşınızda olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. Bağcılarımız alt yapısı, ulaşımı, çevresi, eğitim ve spor tesisleri, sosyal faaliyetleri en modern donatılarla yarışırken; anılarımızın, hayallerimizin yaşadığı bu sokaklar aynı doku, aynı kültür, aynı samimiyetle geleceğe yürüyecek. Şimdi durmadan, Bağcılar’ımızda ulaşmadık hane, sıkılmadık el kalmayana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Yalnızca Bağcılarımız için değil, Şehr-i İstanbul’umuzu emin ellere teslim etmek için 31 Mart’a kadar çok çalışacağız.” dedi.

“BAĞCILAR’IMIZ ÇOK GÜZEL İNSANLAR YETİŞTİRDİ”

Gençlere seslenen Özdemir, “Türkiye’de Bağcılar’dan Türkiye birincilerini çıkarmaya hazır mıyız? Bakın daha önce Bağcılar’dan bir Türkiye birincisi çıktı. Feyzullah Kıyıklık başkanımızın evladı Türkiye birincisi olarak derece aldı. Bağcılar’ımız gerçekten çok güzel insanlar yetiştirdi. Şu anda Alper Gezeravcı astronotumuz uzaya çıktı. Kendisini uzaya çıkaran dragon şirketinin mühendisi nereli. Bağcılarlı. Şu anda ülkemizin çığır atlamasına, Kaan’larımızın göklere çıkmasına ve milli teknoloji seferberliğimizin öncülüğünün yapılmasına vesile olan Sanayi ve Teknoloji bakanımız nereli? Kendisi Bağcılarlı, Çınar Mahallemizin evladı. O yüzden söylüyorum. Fırsat tanındığı zaman, yollar açıldığı zaman Bağcıların evlatlarının aşamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu anlamda, kuruluşundan bu tarafa gençlerimiz her zaman Bağcılar’da önü açılan fertler oldu.” diyerek onlara olan güvenini dile getirdi.

“REKOR OY SÖZÜ VERİYORUZ”

Cep telefonunu eline alan Özdemir, video kaydı yaparak Murat Kurum’a mesaj göndereceğini belirterek şunları söyledi:

“Buradan hep birlikte 31 Mart’ta Cumhur İttifakımızın adayı Murat Kurum’a mesaj göndereceğiz. Bağcılar için İstanbul’umuz için çok çalışacağız değil mi Bağcılar? Gelin hep birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Kurum’a güçlü bir mesaj iletelim. İnşallah hep beraber şu sözü verelim. Çok çalışacağız değil mi Bağcılar? 31 Mart’a kadar durmadan çalışmaya söz veriyoruz değil mi Bağcılar? 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşıp İstanbul’a rekor oyla destek olmaya söz veriyorsunuz değil mi Bağcılar? Sayın Başkanım, biz Bağcılar olarak inşallah rekor, İstanbul’da da Murat Kurum diyeceğimizi söz veriyoruz.”

Özdemir, daha sonra 2024-2029 dönemine ilişkin vaatlerini sıraladı.

Özdemir’in hayata geçirmeyi planladığı projelerden bazıları ise şöyle;

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM”

“-Yeni dönemde de kentsel dönüşümü birinci önceliğimiz olarak koruyacağız. Kentsel dönüşümde süre ve firmaya olan güven problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarımızı hayata geçireceğiz. Bu amaçla, mahallelerimizde Kentsel dönüşüm ofisleri kurarak, binasını dönüştürmek isteyen vatandaşlarımıza hukuki ve teknik destek sağlayacağız. Böylelikle Bağcılar’ımız nefes alacak ve inşallah Bağcılar’ımızı depreme karşı daha dirençli bir ilçe haline getireceğiz.

22 MAHALLEYE SOSYAL TESİS

– Göreve geldiğimizde 1 olan sosyal tesis sayımızı tam 5’e çıkarttık. 2024 yılının sonuna kadar bağ kafe ve sosyal tesislerimizin sayısını tam 10’a çıkartıyoruz. Beş yıllık yeni dönemimizde her mahallemize bağ kafe ve sosyal tesisi açacağız. Bağ Kartlılar yüzde 20 indirimli olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.

HER MAHALLEYE KREŞ

-Yeni dönemde ilçemizin her mahallesinde kreşler açmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız.

3 BİLGİ EVİ 7 ETÜT MERKEZİ

-3 yeni bilgi evi ve 7 Etüt merkezini de hizmete sunacağız.

ÇOCUK KÖYÜ

-Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hayal güçlerini besleyecek, ‘Bağcılar Çocuk Köyü’ projemizi bu dönem hayata geçireceğiz.

TARIM OKULU

-Çocuk köyümüzde çocuklar toprağa dokunacak, bitkilerin nasıl büyüdüğünü gözlemleyecek ve doğanın döngüsünü ilk elden deneyimleyecekler.

KADIN İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ KURACAĞIZ

-Yeni dönemde iş sahibi olmak isteyen kadın girişimcilerimize yönelik; Kadın iş geliştirme merkezi kuracağız.

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE 20 BİN TL DESTEK

-İlçemizde üniversite kazanan her gencimize tek seferlik 10.000 TL başarı ödülü vereceğiz. 
-Lise son sınıf öğrencilerimize tek seferlik 20.000 lira değerindeki online dershane desteğiyle üniversiteye hazırlık çalışmalarını rahatlatıyoruz.

CUBE BAĞCILAR

-CUBE Bağcılar projemiz ile Bağcıları girişimcilerin merkezi haline getiriyoruz.

AKILLI SAAT UYGULAMASI

-Akıllı saat uygulamasıyla evlerinde yalnız yaşayan büyüklerimizin sağlığını anlık olarak takip edecek, acil durumlarda anında destek olacağız.

ALZHEIMER GÜNDÜZ YAŞAM EVİ

-Alzheimer Gündüz Yaşam Evi’ni hayata geçirerek, büyüklerimizi emanetimiz bileceğiz.

3 MİLLET BAHÇESİ, 34 MAHALLE BAHÇESİ

-Yeşili Bağcıların vazgeçilmez rengi yapıyoruz. 65.000 m2 toplam alanıyla 15 Temmuz, Göztepe ve Molla Gürani ismiyle 3 yeni millet bahçemizi bu dönem halkımızın hizmetine sunacağız.
-Seçkin mimarlar tarafından hazırlanmış olan 150.000 m2 alana sahip 17’si tematik park olmak üzere 34 Bağcılar bahçesini, Bağcılar’ımıza armağan edeceğiz.

ULAŞIM MASTER PLANI

-Ulaşım Master Planı’nı uygulamaya başlıyoruz. Temel amacımız, yeni eklenecek raylı sistemler ve toplu ulaşım ağlarıyla, otomobil ulaşımına alternatif oluşturmaktır. Yeni kavşak ve bağlantı yollarında düzenlemeler yapacağız. Bağcılar’ı ulaşım master planımızla kolay, hızlı ve konforlu seyahat edilen bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz.

11 OTOPARK, 7 SEMT PAZARI

-Otopark kapasitesini yeni dönemde arttıracağız. 11 yeni otopark inşa edeceğiz.
-7 adet kapalı semt pazarı yapacağız.

YENİ NİKAH SARAYI

-Mimarisi, donatıları ve sosyal imkanlarıyla Bağcılar’ımıza yeni nikah sarayımızı Murat Kurum başkanımızın da katkılarıyla kazandıracağız.

SELANİK EVİ İLE BALKAN KÜLTÜR VE GENÇLİK MERKEZİ

-Mahmutbey bölgesinde Selanik evini hizmete alacağız. Bu merkezimizi göçle gelen vatandaşlarımızın kültürlerinin tanıtımının yapıldığı mekânsal kurgular ile zenginleştireceğiz.

-Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’ni açıyoruz. Farklı tematik alanlarda gençlerimize profesyonel destek sağlayacağız.

MEYDAN BAĞCILAR

– Bu projeyle Bağcılar meydanını yeni kimliğine kavuşturacağız. Meydan, kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak, esnek kullanım alanlarına sahip olacak. Açık hava sergileri, konserler, festivaller ve çeşitli topluluk etkinlikleri için ideal bir mekân haline gelecek.

YENİ BİR STADYUM

-Bağcılar’a tam kapsamlı yeni bir stadyum armağan edeceğiz.

10 BİN KİŞİ KAPASİTELİ SPOR KOMPLEKSİ

-Yeni dönemde 10.000 kişi kapasiteli FİBA standartlarında basketbol ve voleybol sahasını kazandırmış olacağız. Modern mimari tarzıyla spor salonumuz, Bağcıların parlayan yıldızı haline gelecek.

30 YENİ SPOR TESİSİ

-Her mahallemizde, her yaştan insanımızın faydalanabileceği 30 yeni spor tesisleri inşa edeceğiz.

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ 

-Çocuk Üniversitesi’ni hizmete sunacağız. Geleceğin liderlerini bu üniversitede keşfedecek ve sadece bilim dünyasına değil, sosyal dünyamıza da sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

KEFKEN İKİNCİ ETAP KAMP ALANI

-Kefken’de bulunan kampımızın yanına, kadınlara özel plajı olan bir yeni kampı tüm Bağcılarlı hanımefendilere kazandırıyoruz.

BAĞCILAR’A DENİZİ GETİRİYORUZ

-Bu dönem, Bağcılar’ımıza deniz getiriyoruz. Bağcılar’ımıza Kilyos bölgesinde yeni bir sahil yeri kazandırıyoruz. Burada hayata geçireceğimiz sosyal tesisler ile Bağcılarlı hemşehrilerimize denizi armağan ediyoruz.

DİJİTAL İÇERİK ÜRETİM MERKEZİ

-Arttırılmış gerçeklik ve metaverse çalışmalarının merkezi haline gelecek, sanal gerçeklik gözlükleriyle gençlerimize dünyanın birçok noktasındaki müzeleri sanal ortamda gezdirme olanağı sunacağız. Greenbox stüdyosunda içerik üretimi için bir merkez desteği sunacağız. Ses kayıt merkezi, sahne ve stüdyo desteği, kurgu ve montaj desteği ile günümüzün içerik üreticilerine katkı sağlamakla kalmayacak, dijital dünyaya da ‘Bağcılar burada’ mesajını vereceğiz.

AKILLI ŞEHİR

-Kentimizin her noktasını akıllı şehir mobilyalarıyla donatacağız. Mobil cihaz kullanımının arttığı günümüzde, caddelerimizde mobil cihaz şarj istasyonları kuracağız.

TAZİYE EVLERİ

-İlçemizin çeşitli noktalarında hizmete alacağımız Taziye evlerimizle, hemşehrilerimizin acılı günlerinde de yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x